Bez kategoriiPodróżnicze rozważania

Czas na nową podróż! Czyli pierwszy wpis na moim blogu

Witajcie na stronie adamwalkiewicz.pl! W jakim celu on powstał? Postanowiłem na jego łamach dzielić się z Wami przeróżnymi doświadczeniami, jakie wyniosłem z dotąd odbytych podróży – zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Oczywiście, nie będą to jedyne tematy, jakie tutaj znajdziecie. Niemniej jednak, z racji mojego wykształcenia, uprawianego zawodu oraz samej pasji, skupię się bardziej na zagadnieniach związanych z podróżowaniem, turystyką oraz poznawaniem dalekich krajów i obcych kultur. Zapraszam!

Skąd przyszedłem…

Nazywam się Adam Walkiewicz i pochodzę z Gdańska. Nie wiem, czy to możliwe, by sam klimat Pomorza tak na mnie wpłynął, ale od dawna przejawiam szczere zamiłowanie do podróżowania, oraz zmian lokacji i środowiska. Z tego też względu – choć to może nieco dziwne – gdy wybierałem się na studia, postanowiłem podjąć je nie najbliżej, ale właśnie w sporej odległości od miasta macierzystego. I tak trafiłem na kulturoznawstwo w Krakowie. Zajęcia na uczelni dodatkowo poszerzyły moje horyzonty i jeszcze bardziej utwierdziły w przekonaniu, że, jak to się mówi: tam dom mój, gdzie serce moje. W dawnej stolicy Polski poznałem wielu ciekawych ludzi oraz mnóstwo interesujących miejsc i związanych z nimi historii – począwszy od najbardziej znanych zabytków, takich jak Wawel, a skończywszy na urokliwych zakątkach miasta i klimatycznych kawiarniach.

Gdzie jestem…

Już za czasów studiów odbywałem przeróżne podróże, zarówno w ramach uczelni (studenckie wycieczki, program MOST czy ERASMUS), jak i poza nią. Były to okazje rozmaite: o charakterze naukowym, turystycznym, rekreacyjnym lub sportowym, zorganizowane przez profesjonalne biuro bądź we własnym zakresie, a czasem nawet wyprawy autostopowe. Wiedząc, co jest dla mnie ważne, starałem się, aby podróże nie zniknęły całkowicie z mojego życia nawet wtedy, gdy fundusze były niezbyt wysokie. Dzięki temu poznałem rozmaite opcje transportu i zakwaterowania oraz ciekawe rozwiązania w zakresie zwiedzania poszczególnych miast i zabytków. Po studiach podejmowałem kilka prac tymczasowych, aż zatrudniłem się w miejscu w jakimś stopniu odpowiadającym moim zainteresowaniom – czyli na lotnisku. To szczególne środowisko, które zaoferowało mi wiele kolejnych, wartościowych doświadczeń. Pod pewnymi względami podróżowanie stało się nawet łatwiejsze.

Dokąd zmierzam…

Szybko się jednak przekonałem, że opisane wyżej opcje nie do końca mi wystarczają. Czegoś mi w nich brakowało… brakowało mi jakiegoś własnego tworzywa na ten temat, osobistej formy komunikacji, metody wymiany doświadczeń z innymi. Przeglądając różnego rodzaju portale i tematyczne strony internetowe, pomyślałem sobie: blog? Właściwie… czemu nie! Teraz jestem stuprocentowo przekonany, że to był świetny pomysł. Mogę nie tylko dzielić się swoją wiedzą i wymieniać zdania na różne tematy z innymi osobami, ale również w ciekawy sposób archiwizować dla samego siebie to, co dały mi różne wyprawy. Mam też nadzieję, że mój głos w przestrzeni wirtualnej okaże się ciekawy dla wielu ludzi, a może nawet niejednym pomoże we własnych planach podróżniczych: organizacji rejsów samolotowych, poszukiwaniu miejsc noclegowych czy przygotowywaniu tras turystycznych. Chciałbym też, by stał się to początek dla kolejnych tego typu inicjatyw, w które będę mógł się zaangażować – konferencji, produkcji filmowych, wystaw czy wspólnych warsztatów. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, a na razie serdecznie zapraszam Was do zaglądania tutaj, lektury następnych wpisów, komentowania. Jednym słowem – do wybrania się ze mną w tę wirtualną podróż!

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close